13 Ekim 2010 Çarşamba

Açlık Oyunları

Okuduğum en kaliteli,en kendine özgü romanlardan birisi diyebilirim. Kitaba önce önyargıyla yaklaşmıştım,tüm bestsellerler gibi. Ama hep yanıldığımı kendime ispat ediyorum,lakin kitap gerçekten çok güzel.
Böyle sanki sizde 12. mıntıkanın buram buram heyecanını ordaymışsınız gibi hissediyorsunuz. Capitol insanının yüzüne tükürmek,12. mıntıkada devrim yapmak da isteyebilirsiniz. Zaten herkes ne için uğraşıyor ki ?

Siz de bizim gibi, Peeta ya da Gale taraflarını tutabilirsiniz. Ben Peeta'cıyım tabiki,neden olduğunu kitabı okuduktan sonra sorun,şimdi anlatsam tüm oyun biter. Anlatabiliyor muyum?

Capitol insanları her yıl eğlenmek için 12 mıntıkadan 1'i kız,1'i erkek toplam 24 kişiyi seçiyor ve Açlık Oyunları'na götürüyor. Arenada 24 kişinin ölüm-kalım savaşından sadece bir kişi kurtulacak ve bu kişinin Katniss olması şüpheli. Kitaptaki buram buram gerilimi hissedeceksiniz,"hadi ama ya" diyerek sayfaları atlayacaksınız ben gibi. Bir film gibi seyredeceksiniz de hayalinizde canlanan kişilikleri.

(Not: Kitapları filme dönüştürme fikrine bu yüzden karşıyım, kafamızda oluşturduğumuz tüm karakterler,kişilikler bir anda yıkılıveriyor. Özgünlük ortadan kalkıyor ve sadece birisinin bakış açısından olaya bakıyorsunuz. Buna bir çözümüm var, yapmasınlar!)

Açlık Oyunları 3 serilik bir kitap, 3. kitabı hala okuyamamış olmama rağmen gerilimin hiç eksik olmayacağı bir kitap düşünüyorum. Bu arada Capitol,Katniss'e gıcık. :|

Liste Fiyatı: 20 TL
34 sayfa
10/8'
23.33

2 yorum:

  1. Açlık Oyunlarına büyük bir heyecanla başlamıştım ama sonunu getiremedim maalesef. Nedense kastı beni okurken. İlk yarım bıraktığım kitaplardan birisi ünvanını da böylece kazanmış oldu.

    YanıtlaSil
  2. Looking good sweetie! do you wanna follow each other?:X

    FashionSpot.ro

    YanıtlaSil